БiоФарма
 
Статті
Русский язык   English Контакти

ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕПАРАТУ СИЛІКС ДЛЯ НАДАННЯ ДОПОМОГИ ПОСТРАЖДАЛИМ ПРИ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ

29.03.2007

Бондарчук О.І.

Вінницький національний медичний університет ім.М.І.Пирогова

Останнім часом виникає велика кількість надзвичайних ситуацій, спричинених природними та техногенними факторами, внаслідок яких гинуть люди і завдаються збитки населенню та економіці. Кожен рік від вогню, дорожньо-транспортних пригод, землетрусів, отруєнь та інфекційних хвороб гинуть сотні тисяч осіб. Неочікуваний характер катастрофи, її потужність і масштаби руйнувань, вкрай негативно впливають на своєчасність, обсяг та ефективність медичної допомоги.

Медицина катастроф наряду з лікарськими засобами, які використовуються при наданні першої невідкладної допомоги, велику увагу приділяє препаратам для детоксикації (групі сорбентів). До цієї групи належить препарат Силікс – високодисперсний кремнезем. Це білий порошок без смаку та запаху. Порошок гідрофільний, змішується з водою в будь-яких пропорціях. Від інших сорбентів відрізняється тим, що крім зв”язування низькомолекулярних речовин (білірубін, жовчні кислоти та ін.) препарат адсорбує велику кількість речовин білкової природи. Силікс – єдиний у світі сорбент, активність якого визначається не по адсорбції барвників, а по адсорбції білків, тому основним механізмом терапевтичної дії препарату є зв”язування речовин білкового походження і відповідно мікроорганізмів та вірусів. Важливо, що після приєднання білка комплекс Силікс-білок набуває нових сорбційних властивостей, наприклад, здатність сорбувати холестерин та прискорювати зсідання крові при кровотечах.

Сфера застосування нового сорбенту, достатньо велика і включає як інфекційні хвороби, екзогенні отруєння, так і травматологію з хірургією. При цьому препарат використовується як для лікування цілого ряду захворювань різного генезу, так і профілактики. Форма випуску препарату: 12г порошку у скляній пляшці місткістю 250мл.

Силікс – найкращій препарат еферентної терапії. Еферентна терапія, це звільнення організму від отруйних і шкідливих речовин ендо- і екзопоходження та є екологічно чистим видом лікування, оскільки при цьому ніякі зайві хімічні речовини не попадають в кров та тканини.

Застосування Силіксу для профілактики та лікування кишкових інфекцій.

Властивість Силіксу зв”язувати велику кількість патогенних мікроорганізмів та мікробних токсинів, забезпечує його високу ефективність, як засіб профілактики та лікування кишкових інфекцій:

1. Можливо застосування Силіксу для знешкоджування питної води. Так додавання сорбенту до неочищеної води дозволяє зв”язати існуючі в ній мікроорганізми і токсини, та застосовувати цю воду без ризику розвитку кишкових інфекцій. При цьому, наявність сорбенту у воді не погіршує її органолептичні властивості, у відміну від традиційних способів знешкоджування питної води ( хлорування і т.п. ).

2. Приймання постраждалими Силікса внутрішньо, дозволяє провести профілактику та запобігти розвитку кишкових інфекцій майже через декілька годин після приймання недоброякісних харчових продуктів та води.

3. Силікс є ефективним засобом лікування хворих сальмонельозом, дизентерією, холерою, кишковими токсикозами, ботулізмом, вірусними і токсичними гепатитами. При легкому та середньому ступеню важкості хвороби Силікс може бути єдиним медикоментозним засобом лікування.

Застосування Силіксу при лікуванні отруєнь.

Проведені клінічні та експериментальні дослідження показали, що Силікс вигідно відрізняється від інших сорбентів ( карболен, ентеросгель, поліфепан ) найбільш вищою ефективністю при отруєннях метаном, дихлоретаном, чотирьохлористим вуглецем, карбофосом, хлорофосом, барбитуратами, грибами та ін. Силікс, особливо на догоспитальному етапі, значно підвищує ефективність лікувальних заходів. Зменшує частоту тяжких форм патології та терміни госпіталізації хворих ( 1,2 – 2,6 рази ).

Застосування та дози:

При лікуванні кишкових інфекцій та отруєнь, Силікс призначають у вигляді суспензії для внутрішнього вживання. Суспензія готується шляхом внесення у склянку кип”яченої води (100мл) 1 столової ложки (2г) порошку для дорослих і 1 чайної ложки (1г) для дітей, 3-4 рази на день. Вживається за 20-30 хвилин перед їжею. Дітям молодшого віку можна вводити препарат у шлунок через зонд у вигляді 1-2% суспензії. Добова доза бля дорослих - 100мг/кг маси тіла, для дітей раннього віку – 150-200мг/кг. Для досягнення швидкого ефекту на початку лікування застосовують “ударну”дозу препарату: у півтора, два рази вищу за звичайну. Тривалість курсу залежить від виду та перебігу захворювання.

В хірургічній та травматологічній практиці.

Силікс впевнено займає нішу для надання першої допомоги або само- взаємодопомоги з метою як лікування, так і пофілактики ускладнень при ранах та травматичній хворобі. На рану Силікс спричиняє полінаправлену дію:

1. Зупиняє капілярну або паренхіматозну кровотечу. Зв”язує потрапивші у порожнину рани мікроорганізми, блокуя їх проникнення у тканини та розвиток інфекційного процецесу.

2. Висока та тривала ( до двух суток ) осмотична активність препарату забезпечує видалення з ушкоджених тканин токсичних продуктів утворених у тканинах або потрапивших зовнішньо ( включаючи фосфор- і хлорорганічні сполучення ).

3. Силікс знижує прилипання марлевої пов”язки до рани в 2-5 разів, що істотно полегшує зміну перев”зуючого матеріалу при повторних перев”язках.

4. При контакті з раною сорбент муміфіцирує тканини з порушеним кровопостачанням , чим полегшує візуальне виявлення не життєвоздатних тканин і проведення адекватної хірургічної обробки рани уже в перші 1 – 1,5 години після пошкодження. Це спрощує тактику лікування та попереджає розвиток гнійних ускладнень, скорочує строки чергового лікування на 20 – 45%. Застосування препарату досить просте та ефективне.

5. Силікс з успіхом застосовується для лікування гнійно-запальних захворювань і гнійних ускладнень при травмах. При цьому він ускорює відторгнення некротичних тканин, зменшує інтоксикацію організму, істотно знижує об”єм медикаментозного лікування, частоту ускладнень та тривалість лікування.

При поверхневому (аплікаційному) застосуванню Силікса, на поверхню рани наносять порошок шаром 4-6 мм і накладають суху стерильну пов”язку. Для зупинки кровотечі шар сорбенту може бути збільшеним до глибини рани.

Сьогодні препарат Силікс виробництва Київського підприємства ЗАТ”Біофарма”, вже досить широко застосовується лікарями різних спеціальностей у клініках Ук

Таким чином, проведені дослідження і отримані результати свідчать про доцільность застосування Силіксу у комплексному лікуванні та профілактичних заходах серед пацієнтів в екстремальних ситуаціях.


Copyright © 2003
Зроблено в LND
Апорт Top 1000 META - украинская поисковая система УКРМЕД - Каталог Медичних Сайтiв в Українi